Dzień Kobiet z siatkówką w tle

Opublikowany przez Marzec 10, 2017 10:19

Rozmiar czcionki : A- A A+

Dokładnie w samo południe 8 marca 2017r. Klub Kibica rozpoczął kolejną podróż, której celem tym razem był Lubin. Pomimo tego, że był środek tygodnia, pod Halą Widowiskowo – Sportową w Jastrzębiu – Zdroju zebrała się liczna grupa sympatyków siatkówki, która zapakowawszy sprzęt i zająwszy miejsca w autokarze z Kapitanem za kierownicą, ruszyła na podbój Dolnego Śląska.

Z racji tego, że w tym dniu obchodzony był Dzień Kobiet, męska część Klubu Kibica złożyła wszystkim obecnym na pokładzie Paniom życzenia. Nie mogło zabraknąć również wręczania słodkich upominków. Podczas postoju Kapitan zaserwował kawę i herbatę, a wszystkie kobiety zapozowały do wspólnego zdjęcia. Będąc już w Lubinie, jedna z Pań zmuszona była do kupna nowych butów – w starych złamał jej się obcas!

Tuż przed rozpoczęciem meczu, kiedy byliśmy już na swoim sektorze, Panie po raz kolejny zostały obdarowane z okazji Dnia Kobiet. Tym razem darczyńcami byli Panowie z Klubu Kibica miedziowych. Zaraz potem rozpoczął się mecz z Cuprum, w którym pierwszy punkt zdobyli jastrzębianie. Mniej więcej do połowy seta trwała wyrównana walka, jednak później rywale zdołali wypracować przewagę, której nie oddali już do końca pierwszej partii. W drugiej odsłonie tego spotkania znowu lepsi okazali się lubinianie. Jastrzębskim kibicom pozostało wierzyć, że dłuższa przerwa pozwoli siatkarzom Jastrzębskiego Węgla ochłonąć i podczas trzeciego seta zaprezentują się dużo lepiej. I tak też się stało. Na boisku pojawił się Patryk Strzeżek, który nie zawiódł. Trzeci i czwarty set zakończyły się zwycięstwem naszej drużyny. W decydującej części meczu początkowo grano punkt za punkt. Następnie jastrzębscy gracze odskoczyli na parę punktów, cały czas kontrolując wynik. Wypracowaną przewagę udało dowieźć się do końca spotkania. Oznaczało to, że z Lubina wywieziemy 2 punkty – tym samym tą wygraną siatkarze również zrobili wszystkim Paniom sympatyzującym z Jastrzębskim Węglem prezent na Dzień Kobiet.

Najlepszym zawodnikiem wybrano kapitana zespołu – Patryka Strzeżka. Później przyszedł czas na „cieszynki” wraz z siatkarzami oraz wspólne śpiewanie i przybijanie piątek. Na trybunach Hali Widowiskowo – Sportowej RCS w Lubinie zauważyć można było wielu sympatyków jastrzębskiej drużyny, z czego większość miała założone koszulki z numerem 3 i nazwiskiem Popiwczak na plecach, a to wszystko dlatego, że okolice Legnicy to rodzinne strony naszego Kuby.

Zadowoleni z wygranej, wyruszyliśmy w drogę powrotną, podczas której obejrzeliśmy film. Do celu dotarliśmy około 1.00 w nocy.

Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:17, 25:22, 22:25, 21:25, 11:15)