W tym sezonie zagramy o brąz

Opublikowany przez Kwiecień 13, 2017 20:27

Rozmiar czcionki : A- A A+

Rozgrywki o tytuł Mistrza Polski wielkimi krokami zbliżają się do końca. W półfinale przeciwnikiem Jastrzębskiego Węgla była liderująca w tabeli po fazie zasadniczej ZAKSA Kędzierzyn – Koźle. Pierwsze spotkanie, 7 kwietnia 2017, zakończyło się zwycięstwem ekipy z Kędzierzyna. Oznaczało to, że aby awansować do finału, gracze Jastrzębskiego Węgla musieli wygrać drugie spotkanie za trzy punkty, a następnie pokonać rywali w „złotym secie”.

Mecz, decydujący o tym, kto zagra o złoty medal, a kto o brązowy, odbył się 12 kwietnia 2017. Tego dnia autokar wypełniony kibicami pełnymi wiary w to, że jastrzębskim zawodnikom uda się odwrócić losy tej rywalizacji, wyruszył na Opolszczyznę. Pod halę przybyliśmy szybciej niż zwykle, bowiem pojechaliśmy inną trasą, mijającą zakorkowany Rybnik.

Kędzierzynianie w mecz weszli dość nerwowo, czego efektem było osiągnięcie czteropunktowej przewagi przez jastrzębian. Niestety, im dłużej trwała gra, tym bardziej inicjatywę na boisku przejmowali gospodarze i to oni wygrali pierwszą partię. Aby awansować do finału, ZAKSA musiała zwyciężyć jeszcze w jednej odsłonie tego spotkania, drużyna Jastrzębskiego Węgla z kolei nie mogła już stracić ani seta. Kędzierzynianie odebrali nam jednak wszelką nadzieję, pokonując nas także w drugim secie. Na trybunach Hali Widowiskowo – Sportowej Azoty zapanowała wielka radość, a my musieliśmy pogodzić się z faktem, że w tym roku będziemy walczyć o brązowy medal. Trzeci set był już grą „o pietruszkę”. Na boisku po obu stronach siatki pojawili się rezerwowi, którzy dzielnie walczyli o każdy punkt, ale lepsi ponownie okazali się gracze z Kędzierzyna.

Późnym wieczorem poznaliśmy rywala, z którym zagramy o trzecie miejsce Mistrzostw Polski. Będzie nim Asseco Resovia Rzeszów. Pierwsze spotkanie o brąz zaplanowane jest na 18 kwietnia 2017 w Jastrzębiu – Zdroju, a rewanż 23 kwietnia 2017 w Rzeszowie.

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:19, 25:17, 25:20)