Biegaj razem z nami

Opublikowany przez Czerwiec 7, 2017 11:10

Rozmiar czcionki : A- A A+

 W piątek 19 maja 2017 w Zebrzydowicach po raz kolejny odbyła się impreza „Biegaj razem z nami” (kontynuacja ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”). Jej organizatorami byli Dariusz Kanak oraz Gminny Ośrodek Kultury w Zebrzydowicach, zaś jednym ze sponsorów Partner Strategiczny Klubu Kibica – firma MI – WO Usługi Transportowe. Patronatem honorowym wydarzenie objął Henryk Franek – Przewodniczący Rady Gminy w Zebrzydowicach.

W edycji dopołudniowej rywalizowała młodzież z terenu gminy Zebrzydowice. Popołudniem odbyły się biegi w kategorii OPEN, w której mógł pobiec każdy miłośnik biegania. Nie zabrakło młodzieży, która rywalizowała zarówno w porannej konkurencji jak i popołudniowej.

Każdy uczestnik otrzymał posiłek oraz napój, natomiast zdobywcy pierwszych trzech miejsc w swoich kategoriach zostali nagrodzeni dyplomem, medalem oraz dzięki sponsorom upominkiem rzeczowym. W biegu głównym nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii mężczyzn był certyfikat upoważniający do odbioru karnetu na mecze Jastrzębskiego Węgla w sezonie 2017/2018 oraz karnet na siłownię Kopalni Formy. Zwyciężczyni biegu wśród pań również otrzymała certyfikat na karnet JW oraz karnet na masaż do Zahira, a także nagrody rzeczowe. Nagrodami za drugie miejsce były: karnet na siłownię Kopalni Formy dla panów i talon do restauracji Stary Zdrój dla pań.

Nie tylko bieganie ale i różnego rodzaju pokazy odbywały się tego dnia. Po zakończeniu biegów widzowie zobaczyli pokaz umiejętności klubu Judo Koka z Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu-Zdroju.

W tym wydarzeniu nie mogło również zabraknąć uczestnictwa przedstawicieli Stowarzyszenia Społecznego Klub Kibica KS Jastrzębie – Borynia. Jedna z wiernych kibicek Jastrzębskiego Węgla wzięła udział w biegu, zaś przy stoisku w zielono – czarno – żółtych barwach zainteresowane osoby mogły podziwiać puchary zdobyte przez Klub Kibica, posłuchać o sukcesach i historii Klubu, jak również uzyskać informacje na temat warunków wstąpienia w szeregi Stowarzyszenia i wynikających z tego korzyści.

W biegu uczestniczyli także podopieczni fundacji „Każde dziecko ma szansę na sukces” z Jastrzębia – Zdroju, przy okazji można było zrobić coś dobrego i zasilić konto fundacji. Pośród wszystkich uczestników zawodów rozlosowano bilety na międzypaństwowy mecz Australia-Iran rozgrywany w jastrzębskiej Hali Widowiskowo – Sportowej dnia 21 maja 2017.