Mecze Australii w Jastrzębiu

Opublikowany przez Czerwiec 7, 2017 11:14

Rozmiar czcionki : A- A A+

W maju 2017 roku w Jastrzębiu – Zdroju miało miejsce zgrupowanie kadry Australii, której szkoleniowcem jest doskonale znany fanom Jastrzębskiego Węgla Mark Lebedew. W ramach przygotowań do sezonu reprezentacyjnego, w Hali Widowiskowo- Sportowej jego podopieczni rozegrali dwa mecze towarzyskie, na których obecny był także Klub Kibica. Przeciwnikiem „Kangurów” podczas pierwszego z nich, 21 maja 2017, była drużyna z Iranu, która dzień wcześniej rozegrała w katowickim Spodku mecz z reprezentacją Polski. Trenerzy obu drużyn jeszcze przed rozpoczęciem pojedynku ustalili, że rozegrają 5 setów. Ostatecznie lepsi okazali się siatkarze Iranu.

Chociaż obydwie ekipy zostały ciepło przyjęte przez zgromadzoną publiczność, to jednak na większe wsparcie z trybun mogli liczyć Australijczycy. Swoje uznanie wyraził trener Mark Lebedew na facebookowym profilu Klubu Kibica:

„Muszę przyznać, że naprawdę ujęliście mnie tym, że wspieraliście reprezentację Australii podczas meczu z Iranem. To powoduje, że czuję się częścią Klubu i tego miasta. Mam nadzieję, że zobaczymy się ponownie w poniedziałek na meczu z reprezentacją Kanady. Dziękuję serdecznie!”

Nie mogąc zawieść trenera, podczas kolejnego meczu „Kangurów” (29 maja 2017), tym razem z reprezentacją Kanady, dopingowaliśmy Australijczyków jeszcze głośniej. Na sektorze zajmowanym przez Klub Kibica pojawiły się flagi i inne atrybuty, wskazujące na to, która drużyna cieszy się większą sympatią wśród obecnych. W trzeciej partii w kanadyjskiej ekipie na boisku pojawił się gracz Jastrzębskiego Węgla – Jason De Rocco. To właśnie jego drużyna okazała się lepsza w tym starciu.

W trakcie spotkania, na specjalnym stoisku trwała sprzedaż ciast, z której dochód przeznaczony został na wsparcie akcji „Autostopem do Bombaju”. Dwaj siatkarze: Patryk Strzeżek z Jastrzębskiego Węgla oraz Mateusz Przybyła z MKS-u Będzin wyruszyli w długą podróż autostopem do Indii z zamiarem pomocy Kacprowi Kudybie z Żor. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na jego leczenie i rehabilitację.

Po zakończeniu meczu Australia – Kanada przyszła pora na przybijanie piątek i wspólną fotografię Klubu Kibica z reprezentacją Australii.

Australia – Iran 1:3 (25:11, 21:25, 17:25, 20:25). Dodatkowy set: 15:11

Australia – Kanada 1:3 (26:24, 24:26, 20:25, 22:25). Dodatkowy set: 11:15