Mecz charytatywny w Kobyłce

Opublikowany przez Wrzesień 4, 2017 10:37

Rozmiar czcionki : A- A A+

Choć do rozpoczęcia kolejnego sezonu PlusLigi pozostał jeszcze miesiąc, Klub Kibica na pierwszy mecz wyjazdowy wyruszył już 3 września 2017. Wszystko po to, by wziąć udział w imprezie charytatywnej, której celem była zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Łukasza Bogusza – dwudziestosześciolatka po ciężkim wypadku komunikacyjnym. Organizatorem tego wydarzenia był Partner Strategiczny Klubu Kibica – Pan Michał Wojciechowski – właściciel firmy MI – WO Usługi Transportowe.

Po przybyciu pod Halę Sportową przy Zespole Szkół Publicznych nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce, zajęliśmy miejsca tuż za końcową linią boiska, skąd obserwowaliśmy rozgrzewkę zawodników przygotowujących się do jednej z głównych atrakcji tego dnia – meczu siatkówki, który rozpoczął się w samo południe. Po przeciwnych stronach siatki stanęli gracze dwóch plusligowych drużyn: Jastrzębskiego Węgla oraz Onico Warszawa. Lepsi w tym pojedynku okazali się siatkarze z Jastrzębia, pozwalając rywalom wygrać tylko drugą partię. Choć od ostatniego meczu, podczas którego kibicowaliśmy śląskiej ekipie minęło dużo czasu, nikt nie zapomniał słów przyśpiewek i dopingując swoich ulubieńców nie szczędził gardła.

Po zakończeniu siatkarskiego widowiska przyszedł czas na koncerty disco – polo, aukcje i licytacje. Na scenie wystąpili m. in.: Fisher & Rutkowski, Cosmo, Beat Magic, Czamplix, Floow oraz Dagmara.

Wsród przedmiotów przeznaczonych na licytację znalazły się m.in.:

– pamiątkowy medal z okazji zdobycia przez reprezentację Polski mistrzostwa świata w 2014 roku,

– srebrny medal KS Jastrzębski Węgiel z Klubowych Mistrzostw Świata Doha 2011,

– rękawice Tomasza Adamka z autografem

oraz wiele innych ciekawych przedmiotów.

Jastrzębski Węgiel – Onico Warszawa 3:1 (25:21, 22:25, 32:30, 25:19)