U beniaminka w Zawierciu

Opublikowany przez Październik 17, 2017 15:24

Rozmiar czcionki : A- A A+

Parę dni po nieudanym występie siatkarzy Jastrzębskiego Węgla w Kędzierzynie – Koźlu, drużynę czekał kolejny pojedynek wyjazdowy. Tym razem po przeciwnej stronie siatki stanęli zawodnicy beniaminka PlusLigi – Aluronu Virtu Warty Zawiercie.

W słoneczne niedzielne popołudnie 15 października 2017 liczna grupa kibiców (70 osób!), zająwszy miejsca w autokarze i busie, wyruszyła w krótką podróż do Zawiercia. Po dotarciu na miejsce i wejściu na sektor, od razu przekonaliśmy się, że na trybunach nie będzie cicho – wielu miejscowych kibiców zaopatrzonych było w trąbki i inne gadżety robiące hałas. Ponadto niewielkie rozmiary hali powodowały, że w czasie dopingu powstawał wielki harmider i kakofonia dźwięków.

Jednak wsparcie zawierciańskich fanów nie pomogło „Jurajskim Rycerzom”, jak nazywani są gracze Warty. Od początku spotkania, przewagę powiększali jastrzębianie, nie dając gospodarzom żadnych szans w pierwszym secie. Kolejna odsłona meczu przyniosła więcej emocji. Ekipa beniaminka w początkowej fazie drugiej partii wyszła nawet na kilkupunktowe prowadzenie, przewaga została jednak szybko zniwelowana i przed dziesięciominutową przerwą było już 2:0 dla przyjezdnych. W trzecim secie zawiercianie po raz kolejny pokazali charakter, jednak siatkarze Jastrzębskiego Węgla do końca zachowali zimną krew i to oni mogli unieść ręce w geście zwycięstwa. Komplet punktów pojechał więc do Jastrzębia – Zdroju. Statuetkę MVP otrzymał rozgrywający Lukas Kampa.

Kiedy hala opustoszała, mogliśmy udać się w drogę powrotną. Pierwsi do Jastrzębia dotarli pasażerowie busa. Choć zawsze w czasie wyjazdów są z tyłu, tym razem wysunęli się na prowadzenie.

A przed nami trzy mecze we własnej hali:

– 18 października o 18.00 z Treflem Gdańsk,

– 21 października o 14.45 z Resovią Rzeszów

– 25 października o 18.00 zaległy mecz pierwszej kolejki z BBTS-em Bielsko – Biała.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel 0:3 (14:25, 21:25, 23:25)